Rafting w Czarnogórze

555 zł

biura podróży
24/05/2015
Kraj: Polska
Opis:

Rafting w Czarnogórze
4 dni w cenie 555 PLN
3 noclegi; 9 posiłków; 2 dni raftingu; 1 dzień na wycieczki fakultatywne wg preferencji.

PRZYKŁADOWY PROGRAM:
PIERWSZY DZIEŃ: przyjazd do obozu w godzinach popołudniowych oraz zakwaterowanie w domkach; około godziny 20.00 kolacja oraz zabawa przy ognisku i muzyce; nocleg
DRUGI DZIEŃ: o godz. 8.00 śniadanie; po śniadaniu dzień wolny lub można zorganizować całodzienną wycieczkę fakultatywną (dwie przykładowe wycieczki do wyboru):
Wycieczka 1- wycieczka do lasu pierwotnego Perućica i wodospadu Skakavac; ok. godziny 14.00 obiad w plenerze (lunch pakiet); zwiedzanie przełęczy Prijevor, Vidikovac i odwiedzanie pastwisk letnich; degustacja domowego kajmaku i sera, który jest tam wytwarzany; powrót do obozu.
Wycieczka 2- zwiedzanie jeziora Zelengore, Górnych i Dolnych stawów; wędrówka szlakami górskimi; pływanie i wędkowanie na jeziorach; ok. godziny 14.00 - obiad (grill lub lunch pakiet); powrót do obozu; o godzinie 20.00 kolacja zabawa przy ognisku; nocleg.
DZIEŃ TRZECI: śniadanie; o godzinie 10 przydzielenie sprzętu raftingowego i transport busami do Brstanovicy gdzie jest początek spływu; spływ najbardziej interesującą częścią (22 km) rzeki Tara trwa 3-5 godzin; około 16 h przybycie łodziami do obozu; o godz. 17.00 obiad; czas wolny (rozrywki, pływanie, wędkarstwo, inne sporty ...) ; o godzinie 20 kolacja zabawa przy ognisku nocleg
DZIEŃ CZWARTY: śniadanie; rafting z Brstanovicy do obozu; o godzinie 17.00 obiad; wyjazd z obozu.
CENA OBEJMUJE: spływ z profesjonalnymi skiperami; zakwaterowanie w obozie (pościel, koce lub śpiwory); jedzenie; wszystkie podatki i ubezpieczenie; wypożyczanie sprzętu raftingowego; transport z obozu do miejsc rozpoczęcia raftingów - Brstanovica
CENA NIE OBEJMUJE: napoi spożywanych podczas pobytu

Powyższe informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Staramy się, aby informacje dotyczące prezentowanych wycieczek były możliwie kompletne i aktualne, więc do ich weryfikacji przykładamy szczególną uwagę. Z uwagi na to jednak, iż informacje te pochodzą od osób trzecich i część z nich nie zawsze daje się w pełni zweryfikować oraz oferty mogą być zmodyfikowane przez ich wykonawców, nie ponosimy odpowiedzialności za ich dokładność, kompletność i aktualność. Świadczymy dla Państwa usługi w zakresie rezerwacji przedstawianych propozycji.

KANION TARY
Wielu odwiedzających twierdzi, że Tara jest najpiękniejszą i najbardziej ekscytującą rzeką w Europie, a krystalicznie czystą wodę można pić na całej jej długości. Rzeka o długości 145 km stworzyła prawie stu kilometrowy kanion o głębokości 1,3 km, który jest drugim na świecie pod względem głębokości, tuż za Wielkim Kanionem Kolorado, natomiast jego piękno stawia go przed nim. Kanion Tary jest również bardzo bogaty w w różne gatunki roślin i zwierząt, spośród których wiele jest gatunkami endemicznymi. Tara znajduje się na liście obszarów chronionych UNESCO i jest nazywana łzą Europy ze względu na czystość wód.
RAFTING
Rafting należy do grupy sportów ekstremalnych, a na Tarze organizowane są również zawody wysokiej rangi pokroju mistrzostw świata. Spływ pontonami w dół dzikiej rzeki jest niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich miłośników przygody i przyrody. Dzięki szybkiemu nurtowi z ponad 50 kaskadami na rzece występują idealne warunki do wymagających spływów. Sezon zaczyna się zwykle 1-wszego maja. Do końca czerwca stan wód Tary jest wysoki, woda szybka, co stwarza doskonałe warunki do wymagającego raftingu. W lipcu i sierpniu stan wód jest nieco niższy, woda trochę wolniejsza co jednak nie zmniejsza przeżyć, a dzięki wyższym temperaturom, stwarza doskonałe warunki do kąpieli. Kemping i otoczenie.
KEMPING
Usytuowany jest nad samym brzegiem Driny i otoczony nietkniętą przyrodą. Do dyspozycji jest 36 drewnianych domków dla 2-5 osób, a razem może pomieścić setkę ludzi. Oczywiście istnieje możliwość rozbicia namiotu i parkowania auta. Wyżywienie oparte jest na regionalnej, domowej kuchni obfitującej w wiejskie specjały: jagnięcina pieczona na ogniu, drób i cielęcina z żaru, specjalnie smażone pstrągi, mięsa z grilla, gulasz z dziczyzny i warzywa z grzybami... Posiłki serwuje się na dużym zadaszonym tarasie tuż nad rzeką, który jest również doskonałym miejscem wypoczynkowym gdzie można przyjemnie spędzać czas wolny. Wieczorami organizowane są ogniska, z muzyką na żywo w weekendy. Na kempingu jest jest wystarczająco miejsca na sportowe aktywności jak siatkówka czy badminton lub nieaktywności w stylu leniuchowania.

Link do Twojej Strony: http://www.fjakaactive.pl/
Numer kontaktowy: 730566928
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest
Podziel się Ważna informacja