Izolacje natryskowe - skuteczne ocieplenie od fundamentów aż po dach

65 zł

remont i budowa
15/04/2015
Kraj: Polska
Region: podkarpackie
Miasto: Mielec
Opis:

Skuteczne ocieplenie budynku bądź jego poszczególnych elementów konstrukcyjnych pozwala ograniczyć straty energii, zwiększając w ten sposób odczucie komfortu cieplnego. Odpowiednio wykonana termoizolacja przynosi także znaczne oszczędności finansowe związane z użytkowaniem obiektu. Skuteczną metodą ocieplania fundamentów, poddaszy, dachów jest izolacja wykonywana przez natrysk piany poliuretanowej.
Izolacja natryskowa to najnowocześniejsza metoda ocieplania budynku, coraz częściej stosowana zamiast izolacji wełną lub styropianem. Piana tworzy bowiem skuteczniejszą barierę cieplną dokładnie wypełniając każdą szczelinę i pustą przestrzeń oraz nie pozostawiając łączeń, co jest niemożliwe w przypadku zastosowania tradycyjnych metod ocieplania.
SEALECTION® 500 i Heatlock Soy® 200 - ekologiczne pianki natryskowe
Pianka sprawdzi się szczególnie przy ociepleniu poddasza, ale może być również stosowana przy ocieplaniu ścian i sufitów. Ograniczając przepływy powietrza przez przegrody, zapobiega migracji ciepła z obiektu podczas chłodów i jego napływowi do wnętrza podczas upałów, dzięki czemu nasz dom jest bardziej wydajny energetycznie, zdrowszy i ekologiczny.
Dodatkowo izolacja pianką natryskową SEALECTION® 500 ogranicza rozprzestrzenianie się hałasu, warto ją więc zastosować w biurach, salach konferencyjnych, sypialniach, kinach domowych. Produkt jest też lekki, dzięki czemu nie obciąża struktury dachu. Pianę można nakładać na wszystkie materiały - blachę, beton, drewno, płyty OSB, folię - oraz w każdych warunkach atmosferycznych panujących na zewnątrz.
Zastosowanie pianki SEALECTION® 500
• izolacje termiczne poddaszy, stropów, dachów (od strony wewnętrznej), ścian działowych, podłóg itp.
• tłumienie hałasów (izolacja akustyczna),
• ochrona przed gromadzeniem się pyłów, kurzu oraz innych zanieczyszczeń z powietrza.
Zalety pianki SEALECTION® 500
• szybka instalacja - natrysk na powierzchni ok. 300 m² zajmuje jeden dzień (czas stygnięcia jednorazowego natrysku - 15 s),
• produkt ekologiczny - bez azbestu, freonu i innych niebezpiecznych, alergizujących i rakotwórczych substancji,
• dożywotnia gwarancja jakości parametrów izolacyjnych,
• sprawdzona izolacja stosowana w świecie od przeszło 20 lat,
• bardzo dobra przyczepność do wszystkich podłoży,
• oszczędności dzięki mniejszym wydatkom na ogrzewanie i klimatyzację (nawet o 40-50%),
• brak mostków termicznych,
• współczynnik przenikania ciepła U < 0,25 (W/m².K),
• zapobieganie przedostawaniu się pyłów, alergenów, kurzu i drobnoustrojów - gwarancja czystszego i zdrowszego powietrza wewnątrz budynku.
Pianka to sprawdzony materiał izolacyjny - od ponad 20 lat jest stosowana w Ameryce Północnej. Na polski rynek wprowadzono ją w 2009 r.
Piana posiada certyfikat LEED (Leadership in Environmental and Energy Design) przyznawany produktom spełniającym wysokie wymagania w dziedzinie energooszczędności i ekologii, a także Europejską Aprobatę Techniczną, Aprobatę Techniczną Instytutu Techniki Budowlanej, Atest Państwowego Zakładu Higieny oraz klasyfikację ITB w zakresie reakcji na ogień jako produkt nierozprzestrzeniający ognia.
Heatlock Soy® 200
Drugi produkt to produkowana w USA dwuskładnikowa zamkniętokomórkowa sztywna pianka poliuretanowa o gęstości od 32 do 37 kg/m³ nakładana natryskowo Heatlock Soy® 200. Formułę pianki opracowano na bazie odzyskiwanych tworzyw sztucznych i szybko odnawialnych olejów sojowych, zgodnie z założeniami praw budowlanych Międzynarodowej Rady Kodyfikacji (ICC). Produkt jest stosowany jako bariera przeciwwilgociowa/paroizolacja i powietrzna oraz izolacja cieplna w przypadku zastosowań zewnętrznych lub we wnętrzach.
Jest to certyfikowany materiał izolacyjny zatwierdzony przez California Department of Consumer Affairs. Posiada certyfikaty GREENGUARD i GREENGUARD children and Schools potwierdzający spełnienie kryteriów dla produktów stosowanych w budynkach szkół oraz miejscach pobytu dzieci.
Redukcja zużycia domowej energii o połowę to ważna zaleta zastosowania Heatlok Soy® 200. Produkt zmniejsza też napływ hałasów, a dzięki redukcji wycieku powietrza na zewnątrz, wzrasta sprawność energetyczna budynku. Po jednorazowej aplikacji powstają bariery - wodna, powietrzna oraz paroizolacja - wzrasta też integralność strukturalna domu.
Parametry pianki Heatlok Soy® 200
•    gęstość - 34-37 kg/m³
•    stabilny współczynnik R = 7,4 [m².K/W]
EKOIZOLACJE.COM
Adres:   35-021 Rzeszów, ul. Marszałkowska 7
Oddział Krosno: 38-400 Krosno, ul. Bursaki 29 (Hala Sportowa)
Telefony:   609-605-432, 605 444 474
Email:   info@ekoizolacje.com

Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest
Podziel się Ważna informacja